Zużyte opony = gumowy surowiec. Nie wyrzucaj, odzyskuj, chroń środowisko

cs6 student version cost of autocad illustrator cc for mac os x education version autocad lt 2014 education discount
recommended you read where can i buy solidworks 2017 premium indesign cs6 education version click for more autocad lt 2011 oem license

Komiks "Piotrek i Cętka czyli o recyklingu opon"

 Zgodnie z obietnicą publikujemy cyfrową wersję komiksu "Piotrek i Cętka czyli o recyklingu opon".

W trosce o świadomość i szerzenie edukacji ekologicznej najmłodszych generacji społeczeństwa Program Gumowy Surowiec zrealizował kolejną inicjatywę edukacyjną, której efektem jest niniejszy komiks.

  ><param name="src" value="images/komiks.swf" />

 

Zobrazowanie historii zużytych opon w Polsce w postaci komiksu nie jest zakończeniem prac projektu. Pracujemy nad zastosowaniem komiksu podczas zajęć lekcyjnych w placówkach oświatowych.

Zapraszamy do zapoznania się z komiksem :D

Piotrek i Cętka czyli o recyklingu opon

V Konferencja Gumowy Surowiec i Inne... - POLEKO 2013

Dziękujemy za udział w V Ogólnopolskiej Konferencji Gumowy Surowiec i inne...
— Efektywny ekonomicznie i ekologicznie SGOK w gminie
!

Centrum Utylizacji Opon Organizacja Odzysku S.A. oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.
byli organizatorami V Ogólnopolskiej Konferencji Gumowy Surowiec i inne... — Efektywny ekonomicznie i ekologicznie SGOK w gminie."


Konferencja odbyła się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO 2013 w Poznaniu, w dniu 08.10.2013 r.

Program merytoryczny konferencji „Gumowy Surowiec i inne... — Efektywny ekonomicznie i ekologicznie SGOK w gminie" obejmował następujące wystąpienia:

  1. Marek Sobiecki, Prezes Zarządu CUO O.O. S.A. — aktualny system zbiórki zużytych opon w Polsce — zużyte opony w odpadach komunalnych.
  2. Małgorzata Szymborska, Zastępca Dyrektora, p.o. Dyrektora Departamentu Gospodarki Odpadami Ministerstwa Środowiska — informacja na temat nowych przepisów "odpadowych".
  3. Prof. zw. dr hab. Marek Górski, Katedra Prawa Ochrony Środowiska Uniwersytetu Szczecińskiego — postępowanie egzekucyjne w realizacji SGOK.
  4. Dr Barbara Kozłowska, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej - wnioski z Regionalnych Warsztatów Dobrych Praktyk organizowanych w ramach programu "Gumowy Surowiec i inne..." oraz
  5. dr Bolesław Maksymowicz, Państwowa Rady Ochrony Środowiska — aktualna sytuacja w gminach w odniesieniu do realizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach.

Jeśli chcesz obejrzeć wszystkie wystąpienia, kliknij TUTAJ

 

Za Państwa przybycie dziękują:

 

i

Festiwal recyklingu "Historia kołem się toczy" — harmonogram imprezy recyklingowej


Miasto Sieradz i Centrum Utylizacji Opon Organizacja Odzysku zaprasza na wspólnie organizowany dziesiąty już festiwal recyklingu pod hasłem "Historia kołem się toczy". Jubileuszowy charakter wydarzenia powoduje, że mieszkańcy i goście Miasta Sieradza będą mogli liczyć na wiele atrakcji oraz czynnie w nich uczestniczyć zdobywając różnego rodzaju nagrody o sporej wartości. Dla uczestników wydarzenia przygotowane będą warsztaty, konkursy oraz rywalizacje.

Festiwalowi Recyklingu towarzyszyć będzie studio plenerowe lokalnej rozgłośni radiowej, które na bieżąco będzie informować słuchaczy, co będzie się działo w dniu festiwalowym.

Wydarzenia imprezy recyklingowej zostaną zakończone koncertem wieczornym, na którym wystąpi lokalny zespół Miasta Sieradza oraz łódzka grupa Marynarze Łodzi.

 

Jeśli macie ochotę na miłe i ciekawe popołudnie oraz wieczorną zabawę podczas koncertu, zapraszamy do wzięcia udziału w jubileuszowym festiwalu recyklingu.

14 czerwca 2014 roku, boisko przy szkole podstawowej nr 10.

Harmonogram Festiwalu Recyklingu "Historia kołem się toczy" do pobrania


Czeka nas obowiązkowa segregacja odpadów?

Posłowie PO przygotowują powstanie projektu nowelizacji ustawy śmieciowej. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie obowiązku segregacji odpadów wśród wszystkich właścicieli nieruchomości. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem:

 

Druga rewolucja śmieciowa: Segregacja będzie obowiązkowa dla wszystkich

 

Zapraszamy również do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie będzie można wymienić zdania między użytkownikami na różne tematy.

Recykling opakowań wielomateriałowych będzie łatwiejszy?

Wiceminister środowiska Janusz Ostapiuk poinformował, że jego resort jego resort przygotował zmiany w projekcie rozporządzenia w sprawie recyklingu i odzysku opakowań wielomateriałowych, które obniżają wymagane w tym roku poziomy odzysku i recyklingu...

Łatwiejszy recykling opakowań wielomateriałowych

joomla wellnessLorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s...